Достапни линкови

Уште 3-ца авганистански цивили загинаа


НАТО соопшти дека од мина на патот во авганистанската провинција Газни, загинале тројца цивили, а уште толку биле ранети. Цивилите биле во возило кое налетало на мина.

XS
SM
MD
LG