Достапни линкови

Британија нема да ја менува визната политика за Македонија


Велика Британија не планира наскоро да ги менува критериумите за патување на македонските државјани во таа земја. Тоа нема да биде приоритет ни на новиот амабасадор , соопштуваат од Британската амбасада во Скопје. На Македонските граѓани и по визната либерализација со земјите од ЕУ, се уште им требаат визи за патување во Велика Британија и во Ирска кои иако се дел од ЕУ имаат своја визна политика.
XS
SM
MD
LG