Достапни линкови

Индонезија:Уапсен заговорникот на нападот на претседателот


Во Индонезија бил уапсен милитантот Абу Бакир Башир поради поврзаноста со тероризам, и за неодамнешниот план за напад на претседателот Сусило Бамбанг Јудојоно. Милитантот бил уапсен во областа Западна Јава. Тој е член на групата каја е одговорна за неколку напади, меѓу кои бомбашкиот напад во Бали од 2002-та година кога загинаа над 200 луѓе претежно странски државјани.
XS
SM
MD
LG