Достапни линкови

Севернокорејската војска им се закани на јужнокорејските вооружени сили


Севернокорејската војска се закани дека ќе им возврати на јужнокорејските власти за воените вежби кои се организираа во близина на поморската граница меѓу двете земји. Севернокорејските воени сили се заканиле дека „со силен физички удар ќе ги здробат јужнокорејските воени сили“ кои организираа воени вежби во близина на поморската граница. Цивилните бродови биле предупредени да се оддалечат од границата.

XS
SM
MD
LG