Достапни линкови

Прослава на Илинден


Граѓаните и државниот врв денеска го одбележуваат празникот Илинден. Претседателот Ѓорге Иванов слави во Пелинце, премиерот Никола Груевски е на Мечкин Камен во Крушево, а претседателот на Собранието Трајко Вељаноски ќе положи цвеќе пред споменикот на Методија Андонов Ченто на скопскиот плоштад.
XS
SM
MD
LG