Достапни линкови

Расте бројот на загинати во поплавите во Пакистан


Најмалку 800 луѓе загинале во поплавите што го погодија северниот дел на Пакистан, соопштуваат властите. Министерот за информации соопштил дкеа уште најмалку 150 луѓе с еводат з аисчезнати. Од ОН велат дека 1 милион луѓе се погодени од поплавите во северниот регион. Пакистанските спасувачи и војници и денеска продолжуваат со акциите за помош на стотици илјади луѓе
XS
SM
MD
LG