Достапни линкови

Во престрелка во Могадишу загинале 11 луѓе


Во главниот град на Сомалија загинале 11 луѓе во престрелка меѓу исламските бунтовници и владините сили , соопштиле денеска властите во Могадишу. Шефот на амбулантната служба соопштил дека меѓу жртвите се и 2 деца и четири жени. Во нападите се повредени и 45 луѓе, затоа што престрелката се случувала на најголемиот пазар во Могадишу.
XS
SM
MD
LG