Достапни линкови

Израел и Јордан разговарале за мировниот процес


Јорданскиот крал Абдула Втори и израелскиот премиер Бенјамин Нетенјаху во Аман денеска разговарале за блискоисточниот мировен процес. Тие разговарале за мерките кои може да се преземат за да се оствари напредок во израелско-палестинскиот мировен процес.
XS
SM
MD
LG