Достапни линкови

ЕУ утре ќе понуди дијалог на Приштина и Белград


Министрите за надворешни работи на Европската Унија утре во Брисел ќе разгледуваат што точно значи советодавното мислење на Меѓународниот суд за правда за Косово и ќе понудат услуги на Приштина и Белград за да започнат дијалог кој ќе биде свртен кон иднината. Пет членки на ЕУ потврдија дека и понатаму нема да ја признаваат независноста на Косово
XS
SM
MD
LG