Достапни линкови

Шимон Перес во посета на Словенија


Израелскиот претседател Шимон Перес доаѓа во посета на Словенија. За време на престојот во Љубљана, Перес со неговиот словенечки колега Даниел Тирк ќе разговара за билатералните односи, особено за унапредување на стопанската соработка, како и за меѓународни теми, пред се за Блискиот исток и Западниот Балкан.
XS
SM
MD
LG