Достапни линкови

Вељаноски и Фуере:несогласувањата да бидат решени


Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски изјави дека наредната недела ќе свика седница со две точки на дневниот ред, формирање на анкетна комисија за инцидентот од 1 јули и за Собранискиот деловник. Вељановски изјави дека параламентот има капацитет да излезе со решение, и даде уверување дека никој во парламентот не работи против интересите на државата. И евроамбасадорот Ерван Фуере, повтори дека дијалогот е решение за сите прашања и оти ЕУ очекува несогласувањата да бидат надминати.
XS
SM
MD
LG