Достапни линкови

Косово не се откажува од интегрирање на северните региони


Владата на Косово ќе продложи да го применува планот за северно Косово и покрај тензиите, изјавил косовскиот министер за внатрешни работи Бајрам Реџепи. Тој изјавил дека северните региони треба да се интегрираат во централните функции на косовската Влада и дека опструкциите од Белград нема да ги попречат . Реџепи го осудил трагичниот инцидент во Косовска Митровица како и инцидентот во кој беше ранет пратеник во косовскиот Парламент.
XS
SM
MD
LG