Достапни линкови

Голема акција против дрога во Авганистан


Авганистанските власти соопштиле дека 63 шверцери со дрога и терористи се убиени и 16 тони лекови и дрога се запленети во јужниот дел на Авганистан. Авганистанското министерството за внатрешни работи, соопштува дека во текот на дводневната акција уапсиле и 10 луѓе. Акцијата е изведена со помош на коалиционите сили и се спроведувала долж границата меѓу Авганистан и Пакистан.
XS
SM
MD
LG