Достапни линкови

Се самоуби директорот на државната телевизија на БиХ


Долгогодишниот новинар и директор на државната телевизија на Босна и Херцеговина , Владимир Билиќ утрово се самоубил. Тој беше новинар, уредник , медиумски менаџер и директор на неколку босански телевизии. Билиќ беше дописник и за странски медиуми , како и предавач на Новинарската школа .

XS
SM
MD
LG