Достапни линкови

Вељаноски:Секое барање за распуштање на парламентот ќе се разгледа


Ако биде поднесено барање за распуштање на парламентот , таа точка веднаш би ја ставил на дневен ред, изјави денеска претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски . Неговата изјава е коментар на најавите на СДСМ дека по ноемврискиот самит на НАТО ќе побараат одржување на предвремени избори. Вељаноски изјавил дека легитимно право е на секој пратеник да побара да се расправа за распуштање на парламентот.
XS
SM
MD
LG