Достапни линкови

Во Нагорно Карабах убиен азербејаџански војник


Еден азербејџански војник бил убиен во престрелка со ерменските сили во близина на регионот Нагорно Карабах, соопшти азербејџанското министерство за одбрана. Ерменските сили ја презедоа контролата врз Карабах од Азербејџан во почетокот на минатата деценија во војната во која загинаа над 30 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG