Достапни линкови

Иран: Западот поддржува терористичка група


Иран го повика британскиот амбасадор откако ги обвини западните земји дека поддржуваат група која планирала терористички напади во земјата. Министерот за разузнавање Хајдар Мослехи посочи дека Муџахедин Калк организацијата која е во егзил имала поддршка и од Шведска и Франција. Официјален Лондон ги отфрли обвинувањата.
XS
SM
MD
LG