Достапни линкови

Напади врз контролни пунктови во северозападен Пакистан


Милитанти во Пакистан нападнаа два контролни пункта во северозападен Пакистан во близина на границата со Авганистан. Во престрелките, како што јавија новинските агенции, загинале двајца војници и 6 напаѓачи.
XS
SM
MD
LG