Достапни линкови

Во невреме во Охајо 4 загинати


Во невремето кое ноќеска го погодило Охајо загинале 4 луѓе, а повеќе од 50 куќи биле уништени, соопштуваат тамошните власти. Властите и понатаму трагаат по исчезнатите. Иако метеоролозите предвиделе дека на Охајао му се приближува торнадо, сепак не биле забележани ветрови со јачина од 160 километри на час
XS
SM
MD
LG