Достапни линкови

Експлозија во Кандахар, 1 загинат и 14 повредени


Во експлозија на бомба пред канцеларијата на градоначалникот во авганистанскиот град Кaндахар, убиен е еден човек а ранети се 14 цивили. Шефот на полицијата, Сардар Мохамед Зазаи изјавил дека експлозивот бил поставен под велосипед кој бил оставен пред канцеларијата на градоначалникот. Но за време на експлозијата , тој не бил во канцеларијата. Нападот доаѓа на еден еден по мировната конференција во Кабул
XS
SM
MD
LG