Достапни линкови

Временска прогноза - облачно со повремен дожд


Времето ќе биде променливо облачно со повремен дожд. На одредени места ќе има пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец.
Утринската температура се движи од три до 11 степени, а дневната од 20 до 28 степени.
Во Скопје - променливо облачно, со дожд и грмежи попладнево.
XS
SM
MD
LG