Достапни линкови

Иран предлага размена на затвореници со САД


Иранскиот министер за разузнавање Хејдар Мослехи рече дека не постои сомнеж дека уапсените американски државјани во Иран биле шпиуни, и предложи размена на затвореници со американските власти. Тројцата американци кои беа уапсени под обвиненија за илегален влез во Иран од Ирак, минатата недела се сретнаа со нивните семејства. Роднините и американски владини службеници ги демантираа обвинувањата дека тројцата планинари биле испратени на шпиунажа.
XS
SM
MD
LG