Достапни линкови

Временска прогноза-променливо облачно


Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Повремено ќе има и локални врнежи од дожд, кои ќе бидат со послаб интензитет, а ќе дува и слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од 4 до 12, а дневната од 16 до 24 степени.
XS
SM
MD
LG