Достапни линкови

Најмалку 12 загинати во бомбашки напад во Пакистан


Во денешниот бомбашки напад врз полициско возило во северозападен Пакистан загинале најмалку 12 луѓе. Според некои извештаи, во нападот што бил извршен од бомбаш самоубиец имало и десетина повредени.


XS
SM
MD
LG