Достапни линкови

Грција ќе го подржи приклучувањето на Турција за ЕУ


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган денеска ја почнува посетата на Грција. Пред неговото доаѓање грчкиот премиер Јоргос Папандреу за турскиот весник Заман изјави дека Анкара и Атина ќе работат заедно за приклучување на Турција кон Европската Унија.
XS
SM
MD
LG