Достапни линкови

Повреден пакистанскиот амбасадор во Иран


Пакистанскиот амбасадор во Иран денеска бил повредеен во напад во Техеран, соопшти иранската државна телвизија. Напаѓачот бил уапсен, јави „Прес ТВ“. Портпаролот на иранското министерство за надворешни работи Рамин Мехманпараст потврди дека амбасадорот се наоѓа во болница, но не откри дополнителни детали.
XS
SM
MD
LG