Достапни линкови

Рускиот Претседател ја продолжува посетата на Сирија


Рускиот Претседател Дмитриј Медведев денеска во Дамаск ги продолжува вчера започнатите разговори со сирискиот Претседател Башар ел Аасад. Во фокусот се економската, воената соработка, како и блиско источниот мировен процес.
XS
SM
MD
LG