Достапни линкови

Медведев во посета на Сирија и Турција


Рускиот претседател Дмитриј Медведев денеска ја започнува турнеја во Сирија и Турција. Предвидено е во Дамаск, Медведев да се сретне со сирискиот претседател Башар Ал-Асад. Се очекува разговорите да бидат посветени на трговијата и економска соработка, воено-техничката соработка, и изгледите за мир на Блискиот Исток . Утре Медведев од Сирија ќе отпатува за Анкара, каде треба да се сретне со турското раководство.
XS
SM
MD
LG