Достапни линкови

ЕУ смислува начини како да економски да му помогне на Косово


Комесарот за проширување на Европска Унија Штефан Филе изјави дека ЕУ смислува начини како Косово да не заостанува зад Балканот. Филе, говорејќи на Универзитет во Косовска Митровица, рече дека ЕУ на Косово инвестирала две милијарди евра. Тој посочи и дека во мисијата на ЕУЛЕКС на Косово има 2000 нејзини припадници.
XS
SM
MD
LG