Достапни линкови

Нова средба на премиерите на Русија и на Украина


Премиерите на Русија и на Украина Владимир Путин и Микола Азаров денеска во Сочи ќе разговаат во рамките на меѓувладината комисија за економска соработка. Тоа ќе биде втора нивна средба за помалку од една недела кога Путин ја посети Украина неколку дена откако двете земји се согласија да го продолжат договорот за руската база на Крим во замена за 30 процентно намалување на цената на рускиот гас за Украина.
XS
SM
MD
LG