Достапни линкови

Избодени 28 деца и 3-ца возрасни во источна Кина


Еден маж повредил со нож 28 деца и тројца возрасни во градинка во источна Кина, што е трет ваков напад во овој месец. Повеќето од избодените деца биле на возраст од 4 години, а 5 од нив се во критична состојба. Напаѓачот бил уапсен.

XS
SM
MD
LG