Достапни линкови

2-ца загинати во експлозии во Кандахар


Двајца цивили загинале во денешните експлозии на бомби во авганистанскиот град Кандахар. Двете симултани експлозии се случиле кога на тоа место поминувал полициски конвој.
XS
SM
MD
LG