Достапни линкови

Самит на верски лидери во БакуВо Азербејџанскиот главен град Баку се одржува самит на кој учествуваат околу 150 верски лидери од повеќе земји во светот. За прв пат во Азербејџан ќе допатува и ерменски верски лидер.
XS
SM
MD
LG