Достапни линкови

Во Кабул акција против пиењето алкохол


Полицијата во авганистанскиот главен град Кабул запленила илјадници шишиња алкохол во акцијата спроведена низ баровите и рестораните кои ги посетувале странци. Алкохолот е забранет во Авганистан, но го има во некои барови поради големиот број странци.
XS
SM
MD
LG