Достапни линкови

Кинеската економија бележи раст од 11,9%


Во првиот квартал од годинава, кинеската економија бележи раст од 11,9 насто. Според најновите податоци, кинеското раководство успеало да го стимулира високиот раст на економијата, а притоа инфлацијата да остане под контрола.
XS
SM
MD
LG