Достапни линкови

12 рудари загинаа во Западна Вирџинија


Во експлозија во еден рудник во американската сојузна држава Западна Вирџинија животот го загубија најмалку 12 рудари. Во рудникот во Монткол 10 лица се водат за исчезнати.
XS
SM
MD
LG