Достапни линкови

Медведев на разговори со лидерите на парламентарните партииРускиот претседател Дмитриј Медведев денеска има средби со лидерите на главните политички партии во Парламентот, во врска со терористичките напади во Москва и во Дагестан неделава. Партиски претставници изјавија дека тие ја барале средбата за да биде разгледана актуелната ситуација и да бидат договорени мерки во борбата против тероризмот. Медведев вчера беше во ненајавена посета на Дагестан.
XS
SM
MD
LG