Достапни линкови

Временска прогноза - сончево и топло


Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло. Попладне е можен краткотраен дожд и грмежи, особено во северните и источните делови од земјава. Ќе дува слаб до умерен ветер.
Утринската температура се движи од три до девет, а дневната од 17 до 23 степени.
Во Скопје и околината, слично време со температура до 20 степени.
XS
SM
MD
LG