Достапни линкови

Во судири меѓу пакистанската војска и талибанците 31 загинат


Пакистанските војници возвратија на нападот на Талибанците врз контролен пункт во близина на авганистанската граница во областа Бара, при што во борбите загинаа 6 војници и 25 милитанти, јавија новинските агенции. Пакистан превзеде низа операции во пограничниот регион во текот на последните 18 месеци против милитантите, кои според Соединетите Држави, се вмешани во нападите врз американските и војниците на НАТО во Авганистан.
XS
SM
MD
LG