Достапни линкови

Русија го критикува НАТО


Потпаролот на руското министерство за надворешни работи, Андреј Нестеренко денеска во Москва ја критикува недоволната ангажираност на НАТО за уништување на афионот. Нестеренко изјави дека политиката на алијансата по ова прашање е „непростлива грешка и осудена на пропаст“. Соединетите Држави неодамна изразија сомнеж за спроведувањето на кампањата за уништување на културите од кои се произведува хероин во Авганистан.
XS
SM
MD
LG