Достапни линкови

Антикорупциската комисија доби нов претседател


Македонската државната комисија за спречување на корупција, денеска доби нов претседател откако и истече мандатот на Мирјана Димовска. Новиот избран претседател е правникот Илми Селами, кој е избран од мнозинството членови на Комисијата.
XS
SM
MD
LG