Достапни линкови

Лукоил се повлекува од проектите во Иран


Руската компанија Лукоил денеска соопшти се повлекува од проектите во Иран поради американските санкции против исламската република. Во соопштението на Лукоил се вели дека е невозможно да се продолжат работите на нафтените полиња во Иран поради економските санкции воведени од Соединетите Држави.
XS
SM
MD
LG