Достапни линкови

Уапсени затоа што легнале во ковчег во знак на протест


Илјадници демонстранти маршираа денеска во Вашингтон против војните во Ирак и Авгансистан. Демонстрантите бараа итно да се повлечат американските војници од тие области. Најмалку 8 луѓе биле уапсени откако пред оградата на Белата Куќа легнале во ковчези пренесуваат новинските агенции.
XS
SM
MD
LG