Достапни линкови

Шпанија уапси киднапери на момче во Пакистан


Шпанската полиција исплати 170.000 американски долари откуп за ослободување на петгодишно британско момче кое беше киднапирано во Пакистан. Шпанските полициски сили уапсија двајца Пакистанци и жена од Романија, за кои се верува дека се инволвирани во киднапирањето.
XS
SM
MD
LG