Достапни линкови

Пакистан и САД ќе ги подобруваат билатерлните односи


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон и пакистанскиот министер за надворешни работи, Шах Мехмуд Ќуреши ќе разговараат во Вашингтон следната недела за зајакнување на пакистанската безбедност и економија.Во соопштението на Стејт департментот се вели дека заедничката определба на двете земји е стратешки дијалог за зајакнување на билатерални односи.

XS
SM
MD
LG