Достапни линкови

Снежна лавина во Канада уби 3 возачи на моторни санки


Канадската полиција соопшти дека при снежна лавина на Карпестите Планини загинале најмалку тројца луѓе и десетина се повредени. Се уште нема информации уште колку луѓе се затрупани во снегот, полицијата претпоствува дека на планината пред лавината имало околу двеста возачи на моторни санки.

XS
SM
MD
LG