Достапни линкови

Кина сака да учествува на американски тендер


Кина планира да учествува на тендерите за изградба на брзи железнички пруги во САД, а го зголемува извозот на таа технологија и во други делови од светот, вели кинескиот заменик министер за железници Ванг Џигуо. Американскиот претседател Барак Обама со својот кинески колега Ху Џинтао пред неколку месеци потпишаа спогодба за соработка и развој на нова технологија.

XS
SM
MD
LG