Достапни линкови

ТАВ ги презема аеродромите


Аеродромскиот систем на Македонија денеска официјално ќе биде преземен од концесионерот ТАВ од Турција. По тој повод, на терминалот на аеродромот „Александар Велики“ во Скопје обраќање ќе имаат министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и генералниот оперативен директор на Холдингот ТАВ Мурат Орнекол.
XS
SM
MD
LG