Достапни линкови

Иран ќе се бори против меѓународен тероризам?


ММФ соопшти дека Иран побарал помош за изработка на закон за борба против финансирањето тероризам. Фондот оцени дека Иран забележува напредок во борбата против финансирање тероризам и перење пари.
Западните земји, со години го обвинуваат Иран дека подржува тероризам.
XS
SM
MD
LG