Достапни линкови

Телото на трагично загинатиот грузиски спортист пристигна во Тбилиси


Посмртните останки на грузускиот спортист, кој загина на тренинг на патеката за санкање на Олимписките игри во Канада, денеска се вратени во Грузија. Околу илјада луѓе го пречекаа телото на 21 годишниот Нодар Кумариташвили на аеродромот во Тбилиси.
XS
SM
MD
LG